Tweety na temat @SzpitalGizycko
Ćwiczenia zdarzenia masowego

29.09.2014

W dniu 18.09.2014r. Szpital Giżycki  przeprowadził ćwiczenia zdarzenia masowego.

Scenariusz obejmował wypadek samochodowy na obwodnicy Giżycka z udziałem ok. 30 osób.

Do SOR trafiło 12 osób:

- 6 poszkodowanych w kodzie czerwonym – poszkodowani z bezpośrednim zagrożeniem życia i którzy wymagają natychmiastowych działań w celi uch ratowania,

- 2 poszkodowanych  w kodzie żółtym w lżejszym stanie – wymagający pomocy w ciągu kilku godz.

-  4 osoby w kodzie zielonym – ranni do zaopatrzenia, przy czym w trakcie obserwacji jednej osobie  stan się pogorszył i zostały zlecone  szybkie badania.

W trakcie ćwiczeń, jedna osoba (pozorant nieuczestniczący w wypadku) została skierowana jako pacjent przybywający  o własnych siłach do Izby Przyjęć z silnymi bólami w klatce piersiowej tracący przytomność z  podejrzeniem  zawału serca.

W trakcie ćwiczeń można było zaobserwować czy opracowana przez Szpital procedura na wypadek zdarzenia masowego jest prawidłowo ustalona, w jakim czasie personel stawiał się na wezwanie i czy zaplanowana ilość personelu jest wystarczająca.

Nadmienić należy, że oprócz ćwiczeń Szpitalny Oddział Ratunkowy przyjmował pacjentów faktycznie wymagających interwencji medycznej.

Ćwiczenia jak i normalne codzienne funkcjonowanie szpitala przebiegło sprawnie, bez  zakłóceń. Stan taki można było osiągnąć  dzięki udziale uczniów i personelu pedagogicznego Szkoły Policealnej  im. Hanny Chrzanowskiej w Giżycku, a także dużego zaangażowaniu personelu medycznego Szpitala Giżyckiego.

Dziękujemy Dyrektorowi Szkoły Policealnej – Medyka w Giżycku za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu opisywanych ćwiczeń, uczniowie jako pozoranci osób poszkodowanych  byli wspaniali.

 

DSCN0248 DSCN0250 DSCN0255 DSCN0259 DSCN0264 DSCN0268

 

zobacz komentarze ()
Akcja ratunkowa

10.09.2014

zobacz komentarze ()
Podziękowania od pacjentek szpitala w Giżycku

29.08.2014

Schowek01

zobacz komentarze ()
Ćwiczenia ratunkowe

25.08.2014

DSC_0287 DSC_0288 DSC_0293DSC_0292DSC_0291DSC_0286   DSC_0289

zobacz komentarze ()
Podziękowania od pacjentów

14.07.2014

Schowek01

zobacz komentarze ()
Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy

12.06.2014

W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy na lądowisku przy Szpitalu Giżyckim.

 

zobacz komentarze ()
Przygotowania do warsztatów

29.05.2014

Pracownicy SOR przygotowują się do prowadzenia warsztatów dla reszty pracowników.

 

zdjęcie

zobacz komentarze ()
Szpital w Giżycku w nocy i święta!

29.05.2014

Giżycki Szpital uzyskał kontrakt na nocną i świąteczną pomoc lekarską.

 

 

Nocna i swiateczna pomoc zdrowotna

 

zobacz komentarze ()
Dlaczego Polacy boją się prywatyzacji szpitali?

24.01.2014

Ponad 60% Polaków boi się, że po sprywatyzowaniu szpitali leczenie w nich będzie droższe – wynika z raportu przygotowanego przez Grupę Nowy Szpital. Raport „Dlaczego Polacy boją się prywatyzacji“ przedstawia wyniki badania opinii publicznej na temat obaw związanych z prywatyzacją szpitali w Polsce.
 
- Strach ma źródło w niewiedzy. Tylko 1/5 Polaków uważa, że prywatyzacja szpitala jest zmianą korzystną dla pacjenta. Tymczasem z naszych wcześniejszych badań wynika, że zdecydowana większość Polaków w ogóle nie rozumie, czym jest prywatyzacja szpitala, co ją różni od komercjalizacji, a nawet – kto dziś jest właścicielem szpitali publicznych. – komentuje Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital.
 

 
Raport „Dlaczego Polacy boją się prywatyzacji“ wskazuje, że Polacy niechętnie patrzą na prywatyzację szpitali. Aż 65% respondentów pytanych przez PBS czy prywatyzacja jest zmianą korzystną dla pacjenta udzieliło odpowiedzi: „Zdecydowanie nie” i „Raczej nie”. 20% badanych stwierdziło, że prywatyzacja szpitala jest zjawiskiem korzystnym. Natomiast 15% ankietowanych otwarcie zadeklarowało, że nie potrafi udzielić odpowiedzi na to pytanie.
 
Wyniki przedstawione w raporcie wskazują też na największe obawy pacjentów. Na pytanie o zmiany, które ich zdaniem mogą zajść po przeprowadzeniu prywatyzacji szpitala, większość (62%) badanych uznało, że „skutkiem ubocznym” prywatyzacji będzie podniesienie kosztów leczenia. Nieco mniej (38%) badanych obawia się trudniejszego dostępu do leczenia, 28% spodziewa się mniejszej liczby miejsc w szpitalu, zaś 23% – zamykania oddziałów.
 
Większość Polaków nie chce też, aby szpital publiczny w ich okolicy został sprywatyzowany. Aż 75% badanych na pytanie „Czy chciałby Pan/Pani, żeby Pana/Pani najbliższy szpital publiczny został sprywatyzowany? odpowiedziało:„Zdecydowanie nie” lub „Raczej nie”. Jednocześnie tylko 16% badanych pozytywnie oceniałoby pomysł sprywatyzowania pobliskiego szpitala.
 
- Po 22 latach mamy za sobą mnóstwo doświadczeń, na podstawie których można budować dobrą politykę zdrowotną. Dobrym pomysłem było wprowadzenie instytucji le- karza rodzinnego. Lepiej radzą sobie prywatne przychodnie niż ich publiczni poprzednicy. Rzadziej zadłużają się szpitale przekształcone w spółki niż samodzielne publiczne zoz-y. Lepiej radzą sobie sprywatyzowane szpitale od publicznych spółek. Trzeba odsunąć gry polityczne od tematu ochrony zdrowia i nieustannie edukować ludzi – mówi Adam Roślewski, współwłaściciel i szef jej Rady Nadzorczej Grupy Nowy Szpital, największej w Polsce sieci szpitali.
 
Raport dotyczący prywatyzacji szpitali opracowano w oparciu o badania opinii społecznej przeprowadzone w grudniu 2013 roku przez PBS na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowej próbie 1090 dorosłych mieszkańców Polski.
 
Pobierz: Raport „Dlaczego Polacy boją się prywatyzacji”.pdf

 

zobacz komentarze ()
Twój Najlepszy Szpital!

13.11.2013

Choć nie kończymy jeszcze pracy w szpitalu w Giżycku, to zaczynamy już zmiany w kolejnym szpitalu – w Olkuszu. Możecie śledzić przebieg tej  akcji na stronie twojnajlepszyszpital.pl oraz na fanpage’u www.facebook.com/zdroweszpitale.

Trzymajcie kciuki za zmiany w olkuskim szpitalu, który też ma szansę stać się najlepszym! :)

 

TNS-avatar

 

 

zobacz komentarze ()