Jakie suplementy podczas redukcji? Probolan 50

twojnajlepszyszpital.pl
twojnajlepszyszpital.pl

Redukcja - dieta

Osoby, które uprawiają sporty, a zwłaszcza sporty wytrzymałościowe oraz osoby na diecie chcą spalać jak najwięcej tłuszczu podczas ćwiczeń fizycznych. Zawodnicy w dietach powinni robić wszystko, żeby zachować zapasy węglowodanów. W dietach najczęściej eliminowany jest tłuszcz. Tłuszcz jest źródłem energii dla aktywności fizycznej, ale również jest jednym z problemów ówczesnych ludzi. Czas i intensywność treningów wpływa na ilość spalanego tłuszczu. Na szybkość, w jakim spalane są tłuszcze oprócz treningów wpływają suplementy diety typu L -karnityna, suplementacja trój glicerydów oraz specjalny rodzaj diet. Wszystko to w konsekwencji wpływa na efekty jakie uzyskują sportowcy.

Jakie suplementy podczas redukcji?

Obecnie osobom, które pragną stracić na wadze proponują się wiele różnego rodzaju suplementów diety, które mają pomóc w zwalczeniu zbędnych kilogramów. Rynek jest zalewany przez wiele produktów, które mają w cudowny sposób zakończyć problemy z tuszą. Jednak najpierw trzeba powiedzieć sobie czy naprawdę są suplementy diety i kiedy ich skutki są naprawdę dobre.

Podstawową sprawą jest to, że owe pigułki nie zrobią za nas całej roboty, owszem ułatwią spalanie tkanki tłuszczowej, czy sprawią że nasze łaknienie będzie mniejsze. Jednak nie zastąpią nam racjonalnej, zdrowej diety oraz aktywności fizycznej. Suplementy diety ( firm takich jak bcaa, olimp, ostrowia, trec ) mają nam pomóc w tym aby nasz organizm dostał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których nie jesteśmy sobie w stanie zapewnić poprzez odżywienie się.

Wyróżniamy trzy podstawowe grupy odżywek, które mają nam pomóc w odchudzaniu się. Pierwszą z nich są witaminy i minerały, które wspomagają działanie całego organizmu. Jest to niezmiernie istotne w podczas diety, kiedy organizm dostaję mniej kalorii niż ich potrzebuje. Pomagają one w utrzymaniu odpowiedniej ilości podstawowych witamin i minerałów, które są przez organizm wypłukiwane podczas ćwiczeń fizycznych. Drugą grupą, chyba najbardziej pożądaną przy odchudzaniu, są suplementy spalające tkankę tłuszczową. Mają one za zadnie przyśpieszyć naturalny proces spalania zbędnych kalorii. Naturalnie tłuszcz jest spalany przy bardzo dużym wysiłku fizycznym, gdy zostaną wyczerpane

Thermo Speed jest kompleksową kompozycją najaktywniejszych termogeników pokarmowych, do których zaliczamy tyrozyny, synefryny, epigalokatechiny, piperyny i kofeiny. Thermo Speed w szczególności ułatwia redukcję tłuszczu zapasowego. Suplement jednocześnie posiada składniki, które działają na rozwój suchej masy mięśniowej. Thermo Speed kształtuje „ciało idealne” i zwiększa siłę w sytuacjach wysiłkowych.

L-KARNITYNA

Napewno naczytałeś się już na temat 100% skutecznych spalaczy tłuszczu które to niby same z siebie bez wysiłku odchudzą cię o 50 kg, to fikcja którą można między bajki włożyć tak właśnie żerują na emocjach ludzi koncerny farmaceutyczne.

Są jednak relatywnie skuteczne sposoby na walkę z nadwagą które jednak wymagają odrobiny wysiłku, do takich sposobów możemy zaliczyć preparat l karnityna ,produkuje go firma Olimp a więc szeroko znana w świecie sportu, sama l karnityna nic nie zdziała, ponieważ ona się aktywuje dopiero wtedy gdy zaczynasz ćwiczyć aerobowo i to tak od ok 20 minuty ćwiczeń, wtedy organizm dostaje dodatkowe paliwo w postaci zmagazynowanej tkanki tłuszczowej a dlaczego je dostaje ?

Dobre pytanie, zanim organizm normalnie sięga po tego typu rezerwy korzysta z zapasów bieżących a więc (nie tłuszczu), prędzej zje ci tkankę mięśniową niż dotnie rezerwy tłuszczu, tu do gry wchodzi l karnityna która po ok 20 minucie treningu aerobowego zaczyna transport tłuszczu zmagazynowanego do pieca tzw mitochondriów, l karnityna odpowiada w tym procesie za transport komórek tłuszczowych dochodzi do tego tylko podczas treningu który aktywuje jej działanie.

Przy czym ważne jest aby to był trening aerobowy a więc np. bieganie, pływanie czy jazda na rowerze, nie musi to być trening bardzo intensywny wystarczy że będzie wykonywany w trybie ciągłym przez co najmniej 30-40 minut ,w ok 20 minucie takiego treningu aktywuje się działanie l karnityny, l karnityna może działać wyłącznie w trakcie treningu ,jej zażywanie bez ćwiczeń mija się z celem wydasz nie potrzebnie pieniądze.

Są na rynku różne preparaty z mniejszą lub większądawką l karnityny lub co gorsza winianu l karnityny, nie kupuj tego, najlepszym suplementem l karnityny jest OLIMP L karnityna FORTE, jedna tabletka tego specyfiku zawiera 500 mg czystej l karnityny, l karnityna zawarta np. w produktach tj therm line który de facto też produkowany jest przez OLIMP to 1/5 tej wartości a inne produkty innych producentów na ogół zawierają nie więcej przy czym często jest to winian l karnityny a więc jego działanie będzie znacznie słabsze no chyba że zażyjesz więcej tabletek ale wtedy staje się to mało ekonomiczne bo l karnityna mało nie kosztuje.

L karnityna jest bardzo skuteczna pod warunkiem że połączysz ją choćby z minimalną dozą wysiłku fizycznego regularnie 2-3 razy w tygodniu po godzinie, po paru miesiącach zobaczysz różnicę w obwodzie pasa mocno cię on zaskoczy (:

L-karnitynę możemy odnaleźć praktycznie w całym naszym organizmie. L – karnityna przyśpiesza redukcję tkanki tłuszczowej oraz wspomaga i poprawia metabolizm tłuszczów. L – karnityna jest wskazywana dla osób, które uczestniczą w rehabilitacji ruchowej. Substancja działa w organizmie przyśpieszając transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórkowych. L – karnityna przypisywana jest osobom, których ciało podejmuje się dużej aktywności fizycznej. Naturalna l -karnityna wytwarzana jest w wątrobie, ale w bardzo małej ilości, dlatego też braki musimy uzupełniać suplementami lub przyjmować z pożywieniem.

CLARINOL

Clarinol zwane CLA jest suplementem diety, który w bardzo dobry sposób pomaga utrzymać wagę ciała i pozwoli zachować zgrabną figurę. Clarinol jest jednym z naturalnych źródeł sprzężonego kwasu linolowego. Stosowanie CLA pozwala na zwiększanie beztłuszczowej masy ciała oraz zmniejsza poziom tłuszczu w organizmie, czyli redukuje tłuszcz. Clarinol jest bezpiecznym i naturalnym środkiem, którego skuteczność może potwierdzić niejeden zawodnik sportowy.

VENOM

Jednym z suplementów diety, który umożliwia sportowcom dłuższe i bardziej intensywne treningi jest Venom. Venom jest produktem, który zwiększa siłę i wytrzymałość organizmu. Venom zmniejsza apetyt oraz pozytywnie wpływa na koncentracje. Suplement powoduje, że jesteśmy w stanie większej aktywności fizycznej i psychicznej. Venom nie tylko podnosi poziom energii, ale chroni również i mięśnie. Venom przyśpiesza redukcję tkanki tłuszczowej oraz korzystnie działa na zmęczony organizm.

HYDROXYCUT

Popularnym w USA spalaczem tłuszczu jest Hydroxycut. Hydroxycut zwiększa przemianę materii oraz termogenezę. Suplement działa silnie na tkankę tluszczową – spala ją i zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Hydroxycut pobudza organizm do działania, więc męczące treningi stają się o wiele przyjemniejsze. Intensywność treningów zależy od stanu naszej siły. Im więcej mamy siły, tym treningi są intensywniejsze. Spalacz polecany jest nie tylko zawodnikom, ale również kobietom w odchudzaniu.

Kreatyna

Kreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów, który włącza w swoją codzienną dietę zwłaszcza tych sportowców, którzy zajmują się uprawianiem dyscyplin siłowych. Działanie kreatyny pozwala na zwiększenie zarówno siły jak i wytrzymałości, dzięki czemu poprawia się kondycja sportowca. Podczas przyjmowania kreatyny należy zapewnić organizmowi odpowiednią dawkę energii, która znajduje się w złożonych węglowodanach oraz białka, który pełni ważna funkcję budulcową.

Sportowcy powinni wprowadzić do swojego jadłospisu wówczas takie produkty jak na przykład ryże, makarony oraz bogate w proteiny mięsa, nabiał oraz białka jaj. Podczas przyjmowania kreatyny istotna jest również dostarczana organizmowi woda, która powinna być znacząco zwiększona. Kreatyna jest niezwykle cennym składnikiem dla sportowców również z tego względu, że chroni ich mięśnie przed powstawaniem kwasu mlekowe, a więc wystąpieniem potocznie nazywanych "zakwasów" (związane jest to głownie z podwyższeniem poziomu ATP w mięśniach).

id 7269 1495703428 1260x410 1 Jakie suplementy podczas redukcji? Probolan 50
Dieta 5:2 dr Mosley`a

Dieta 5:2 dr Mosley`a

Dieta 5:2 proponowana i szczegółowo badana na własnym organizmie przez dr Mosley`a to metoda, która ogranicza spożywanie kalorii, ale tylko okresowo. Sporadyczne niedojadanie powoduje sukcesywne zmniejszenie spożywanych kalorii bez nadmiernej ingerencji w nasz dotychczasowy trym żywieniowy.

Dieta zakłada iż przez 5 dni w tygodniu można trzymać się dotychczasowych norm żywieniowych, a jedynie przez pozostałe 2 nie następujące po sobie dni ok 1/4 dotychczasowych, normalnych dawek. Jest to ok 600kalorii dla mężczyzn i 500 kalorii dla kobiet. Przy zachowaniu zdrowego rozsądku spokojnie można zmieścić w tym dwa posiłki skromne śniadanie i obiadokolacje. Metoda sporadycznego niedojadania jako sposobu na pozbycie się zbędnych kilogramów szybko staje się czynnością, która bez wywierania niepotrzebnej presji zakorzenia się w naszych nawykach żywieniowych.

Wobec powyższego sporadyczne poszczenie znajduje coraz większe rzesze zwolenników wśród środowisk lekarskich czy aktorskich. Osoby aktywne, pracujące doceniają tę metodę gdyż skutecznie likwiduje tkankę tłuszczową nie zaprzątając przy tym naszego umysłu na ciągłe przygotowywanie posiłków, a później na spożywanie ich o określonych porach.

W każdej diecie na pierwszym miejscu stawia się redukcje tkanki tłuszczowej przez jej spalanie. Dlatego też diety nastawiają nas na przyzwyczajenie się do uczucia głodu. W praktyce nie jest to takie proste, kiedy zewsząd kusza nas reklamy, bilbordy, restauracje, snack bary czy automaty, które jak przysłowiowe grzyby po deszczu zaczynają zdobić większość zakładów pracy, uczelni, miejsc publicznych. Wg naukowców wystarczy podejrzeć naszych przodków. Jadali oni tylko gdy nadarzyła się okazja, czyli wtedy gdy upolowano lub zabito zwierzynę. Najadali się oni na zapas by przetrwać na skromniejszych posiłkach do następnego polowania. dziś jadamy nieregularnie, ale codziennie, często nie dając organizmowi przerwy na strawienie pokarmu. Wyobraźmy sobie że nasze ciało to piec, a posiłki to węgiel potrzebny do podtrzymania ognia. Co cztery godziny należy dołożyć porcje węgla by płomień palił się nieprzerwanie. Każda nadprogramowa dostawa jest stawiana obok pieca by spalić ja później. Jednak mając stałe, regularne dostawy co 4h owe później nie nastaje, a obok pieca piętrzy się coraz większa porcja nadprogramowego węgla. W końcu porcja staje się tak duża że aby ja spalić należy zmniejszyć lub częściowo ograniczyć programowe dostawy.

Stąd właśnie wypracowanie metody sporadycznego niedojadania. Organizm musi mieć chwile wytchnienia. Czas w którym w celu spalenia nadprogramowych tłuszczów, będzie pobierał energie właśnie z odłożonej tkanki tłuszczowej czasem, kiedy osiągniemy upragnioną wagę możemy do okresów naszego postu dołożyć dodatkowy niewielki posiłek. Warto jednak wprowadzoną w życie z taka łatwością zasadę niedojadania utrzymać. Nasz metabolizm jak każdy pracownik potrzebuje ODPOCZYNKU.

BATONY PROTEINOWE

Uwielbiasz słodycze ale boisz się o figurę? Mamy coś dla Ciebie. Nasze pyszne batony proteinowe to doskonała, słodka przekąska – zawierają mniej tłuszczu i kalorii oraz dużo więcej błonnika niż zwykłe batony czekoladowe.

Bogate w białko zapewniają uczucie sytości na dłużej i pomagają unikać niezdrowych przekąsek między posiłkami. Zróżnicowane białko i węglowodany stopniowo uwalniają energię. Około 140 kalorii w jednym batonie. Dostępne w 3 smakach: waniliowo-migdałowy, czekoladowo-orzechowy, cytrynowy w czekoladzie.

 

HERBATKA THERMOJETICS

Wspiera spalanie tkanki tłuszczowej okołoorganowej i podskórnej. Pomaga w wydalaniu i usuwaniu nadmiaru wody z organizmu, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i dodaje energii.

Napój łączy w sobie starożytną wiedzę o ziołach z nowoczesną nauką. Wspiera trawienie oraz spalanie zbędnych tłuszczy w organizmie. Zwalcza negatywne działanie wolnych rodników. Pomaga w wydalaniu i usuwaniu nadmiaru wody z organizmu, wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych i dodaje energii.

Herbatka Thermojetics zawiera:

 • Ekstrakt z zielonej herbaty
 • Fruktoza
 • Ekstakt z czerwonej herbaty
 • Ekstraktt z malwy
 • Kardamon
 • Hibiscus i skórka cytryny
 • Mieszankę chińskich ziół

Zawiera około 6 kcal w porcji, dodatkowo około 85mg naturalnej kofeiny (odpowiednik jednej filiżanki kawy). Stosowanie Można pić na zimno lub gorąco w zależności od upodobań i nastroju

H3O PRO

Idealny dla sportowców napój izotoniczny, zaprojektowany tak, aby dać organizmowi nawodnienie i energię, które umożliwią wyjątkowe osiągnięcia.

Szybkie i efektywne nawodnienie – zawiera niezbędne elektrolity, aby pomóc uzupełnić te, które tracimy pocąc się. Połączenie sodu i węglowodanów zapewniają glukozę pomagającą napędzać wchłanianie płynów i zapewnić optymalne nawodnienie. Szybkie i wolno działające węglowodany: równowaga pomiędzy sacharozą i izomaltulozą została stworzona, aby zapewnić optymalne dostarczenie węglowodanów. Witaminy z grupy B – witaminy B, włączając w to B1, B2 i niacynę, które są niezbędne dla przemiany materii w komórkach organizmu. Wsyp zawartość jednej saszetki do butelki i dodaj wodę, aby uzyskać 500 ml napoju. Zaleca się spożywać jedną porcję co godzinę intensywnego wysiłku.

mainarticle2 1 Jakie suplementy podczas redukcji? Probolan 50

Probolan 50 - odżywka na masę mięśniową

Dużymi krokami zbliża się wiosna, a co za tym idzie, należy zadbać o swoje ciało. Powszechnie uważa się, że odchudzanie, fitness czy inna aktywność fizyczna jest domeną kobiet. Jednak w rzeczywistości wygląda to zupełnie inaczej. Od kilku lat coraz bardziej popularne stają się siłownie. Mężczyźni również chcą mieć super umięśnione i wyrzeźbione ciało. Każdy chciałby móc pochwalić się wysportowaną, idealnie wyrzeźbioną sylwetką. W związku z tym intensywnie ćwiczą na siłowni. Niestety same treningi nie są wystarczające, aby uzyskać maksymalne rezultaty. W celu uzyskania dużej masy mięśniowej należy organizm zaopatrzyć w niezbędne składniki. Normalna dieta, nawet prawidłowo zbilansowana nie jest w stanie dostarczyć wszystkich substancji odżywczych. Intensywne treningi, chęć zbudowania masy mięśniowej dodatkowo zwiększa zapotrzebowania na aminokwasy, białka i inne składniki.  W tym celu opracowano suplement diety Probolan 50. Tylko za pomocą tego suplementu w ciągu zaledwie kilku tygodni uzyskasz imponujące mięśnie, o jakich wcześniej mogłeś tylko pomarzyć. Aby wspomóc drogę do idealnej sylwetki, warto zastosować w specyfik, wspomagający przyrost masy mięśniowej. Najlepszy wyborem będzie Probolan 50.

Skuteczność działania Probolan 50 jest zasługą innowacyjnego składu. Unikalna kombinacja składników specyfiku usprawnia metabolizm oraz poprawia gospodarkę hormonalną organizmu. Warto zaznaczyć, że Probolan 50 jest naturalnym suplementem i w odróżnieniu od preparatów steroidowych nie wywołuje groźnych skutków ubocznych oraz nie zaburza gospodarki hormonalnej.

Co to jest Probolan 50?

Jest to suplement diety, który wspomaga uzyskanie pięknie wyrzeźbionej muskulatury. Produkt występuje w postaci bardzo wygodnych kapsułek. Jego działanie składa się z trzech etapów:

 • Jest to budowa masy mięśniowej. Efekt widać w ciągu pierwszych dni stosowania suplementu.
 • Zwiększa wytrzymałość oraz siłę organizmu.
 • Szybsza regeneracja, a przez to możliwość większych wysiłków i większych osiągnięć.

Ponadto Probolan 50 działa na zasadzie zamiany tłuszczu w mięśnie. Podczas stosowania suplementu, po około 2 tygodniach można zauważyć większą przemianę tłuszczu w mięśnie. Dodatkowym atutem produktu jest kontrola poziomu hormonów: testosteronu oraz estrogenu. Dzięki temu organizm pobudzi naturalne procesy spalania tkanki tłuszczowej oraz tworzenia muskulatury. Jeżeli chcesz cieszyć się imponującą sylwetką, wzmocnić swój organizm, ale bez stosowania sterydów, wybierz Probolan 50. Suplement gwarantuje uzyskanie naprawdę tytanicznych efektów, ale w bezpieczny sposób.

 

Jakie składniki aktywne zawiera Probolan 50?

Suplement Probolan 50 to starannie przemyślana kombinacja unikalnych składników, które działając razem gwarantują uzyskanie ponadprzeciętnych efektów. Skład został oparty tylko na naturalnych, bezpiecznych składnikach, które nie wywołują skutków ubocznych.

EPIHYDROXETIOLAN-17-ESTER MATRIX

Najważniejszym składnikiem preparatu jest epihydroksytiolan, który to stymuluje przyrost tkanki mięśniowej. Jest to tzw. substancja terapeutyczna, która oddziałuje również na przysadkę mózgową , która jest odpowiedzialna jest za wydzielanie hormonu, regulującego nasz metabolizm. Tylko Probolan 50 zawiera najwyższą, dopuszczalną dawkę tego składnika – 500 mg w tabletce. Epihydroxetiolan-17-ester matrix stymuluje produkcję testosteronu, nawet o 400%. Efekty działania zaobserwujesz krótko po rozpoczęciu kuracji.

Producent nie zdradza dokładnego składu preparatu: pełnej listy składników oraz proporcji. Marka chce w ten sposób chronić swoją formułę przed produkowaniem podróbek. Wiemy jednak, że Probolan 50 zawiera również:

BUZDYGANEK NAZIEMNY

Jego łacińska nazwa to tribulus terrestris. Roślina ta znana jest już od tysięcy lat w medycynie indyjskiej czy chińskiej. Początkowo duże uznanie zdobyła jako afrodyzjak, obecnie jest głównym składnikiem suplementów na potencję lub przyrost mięśni. Badania wykazały, że buzdyganek naziemny zawiera takie związki jak: saponiny, indole czy polifenole. Substancje te są odpowiedzialne za hamowanie aktywności enzymów przemieniających anaboliczny testosteron. Tribulus terrestris zapobiega przerostowi gruczołów sutkowych u mężczyzn (ginekomastii), łysieniu wywołanego wysokim stężeniem DHT (5-alfa-dihydrotestosteronu). Dodatkowym działaniem buzdyganka jest poprawianie zdolności reprodukcyjnych, np. pobudzanie spermatogenezy. Badania naukowe wykazały, że tribulus zwiększa retencję azotu, syntezę białek, a także zapobiega gromadzeniu się tkanki tłuszczowej wokół organów zewnętrznych.

Tribulus terrestris został pierwszy raz zastosowany w suplementach dla sportowców przez Bułgarów. Obecnie uznaje się suplementy z tribulusem jako naturalną i legalną alternatywę dla środków steroidowych. Buzdyganek w suplementach jest wykorzystywany jako ekstrakt standaryzowany lub sproszkowany. Doustne stosowanie preparatów zawierających ekstrakt z buzdyganka naziemnego wpływa na szybszy przyrost masy mięśniowej oraz zwiększenie siły. Wykazano, że tribulus ma zdolność do podnoszenia poziomu hormonów anabolicznych. Zalecana dawka ekstraktu to około 250-705 mg na dobę.

Mechanizm działania tribulusu pokazuje, że działa on poprzez pobudzenie syntezy testosteronu. Badania naukowe pokazały, że tribulus podwyższa poziom testosteronu przez stymulowanie przysadki mózgowej do zwiększonej produkcji hormonu luteinizującego. Wysoki poziom hormonu luteinizującego wysyła informację do jąder, co przekłada się następnie na zwiększoną produkcję testosteronu. Działanie suplementów z buzdygankiem naziemnym jest podobne do działania sterydów anabolicznych, jednak nie wywołuje skutków ubocznych i nie powoduje dyskwalifikacji podczas startu w zawodach sportowych.

KOFEINA

Kofeina to ceniona substancje nie tylko przez osoby uczące czy pracujące, ale także przez sportowców. Po pierwsze kofeina działa na ośrodkowy układ nerwowy, blokując receptory adenozynowe. Dzięki temu mózg nie odbiera sygnałów o większym zużyciu energii. Poprzez znoszenie uczucia zmęczenia, kofeina pozwala wykonywać więcej powtórzeń podczas treningu. Dodatkowo kofeina poprawia koncentrację i ułatwia utrzymanie skupienia podczas ćwiczeń. Kolejną zaletą kofeiny jest wpływ na zmniejszanie bólu, co również pozwala zwiększyć intensywność treningu siłowego. Wpłynie to również na zwiększenie Twojej wytrzymałości. Kofeina wspomaga też gromadzenie się glikogenu we włóknach mięśniowych. Wiąże się to ze zdolnością kofeiny do podnoszenia poziomu insuliny. Insulina odpowiada za konwersję cukrów prostych  do cukrów złożonych (glikogen). Przyjęcie kofeiny po treningu sprawia, że mięśnie szybciej się regenerują. Warto też podkreślić wpływ kofeiny na podnoszenie termogenezy, czyli procesu odpowiedzialnego za utrzymanie temperatury ciała. Obserwowalnymi efektami mogą być: wzrost temperatury ciała, wzmożone pocenie się. W trakcie treningu organizm szybciej wyczerpuje glikogen, również ten zgromadzony w tkance tłuszczowej. To dlatego kofeina jest również składnikiem suplementów diety zaliczanych do spalaczy tłuszczy. Kofeina nie tylko podniesie Twoją wytrzymałość, ułatwi regenerację mięśni, ale także przyspieszy spalanie tkanki tłuszczowej.

Każdy, kto marzy o rewelacyjnych rezultatach treningów na siłowni, powinien wypróbować Probolan 50, a już niedługo będzie cieszył się perfekcyjnie wyrzeźbioną sylwetką.

 

Jakie otrzymasz korzyści ze stosowania suplementu Probolan 50?

Probolan 50 pojawił się na rynku od niedawna, ale w tym krótkim czasie zyskał wielu zwolenników zarówno wśród zawodowców, jak i początkujących kulturystów. Ten suplement diety okazał się bardzo skuteczny. Wobec tego, jakie można uzyskać korzyści z zastosowania produktu Probolan 50:

 • Jest to produkt w 100% naturalny, w związku z tym nie powoduje żadnych skutków ubocznych.
 • Zwiększa poziom męskiego hormonu testosteron, dzięki czemu następuje szybki rozwój mięśni.
 • Pierwsze efekty można odczuć już po kilku dniach stosowania, jednak, aby uzyskać maksymalny efekt, należy ukończyć cały cykl.
 • Buduje beztłuszczową masę mięśniową. Bez beztłuszczowej masy mięśniowej nie osiągniesz pożądanych efektów. Jest to jedna z najważniejszych korzyści stosowania suplementu diety Probolan 50.
 • Dodaje więcej energii oraz siły – poprzez zwiększenie masy siłowej, dostajesz większego Powera. Dzięki temu będziesz mógł podnosić więcej ciężarów na siłowni, to z kolei prowadzi do budowanie jeszcze silniejszych i większych mięśni.
 • Poprawia samopoczucie- jak wiadomo, testosteron zwiększa poziom libido. Dlatego poprawia ogólne samopoczucie, a to z kolei powoduje, iż chętniej będziesz uczęszczać na siłownię.
 • Spala tłuszcz – jest to najważniejszy i najbardziej oczekiwany efekt Probolanu 50. Co prawda nie jest to suplement z grupy odchudzających, ale również posiada znakomite efekty w tej dziedzinie.

trening piramidalny zasady zalety plan treningowy 3353985 1 Jakie suplementy podczas redukcji? Probolan 50
Probolan 50

Jakie są opinie osób stosujących Probolan 50?

Chodząc na siłownię, nabrałem siły, mięśnie urosły, stałem się „napakowany”, lecz brakowało „figury” – sylwetki kulturysty. W nabyciu tej upragnionej sylwetki pomógł mi Probolan 50. Stosując ten suplement, już po miesiącu moje ciało zaczęło nabierać kształtów kulturysty, mięśnie stawały się coraz bardziej widoczne. Ja odczułem za to power, dzięki czemu ćwiczyłem z przyjemnością i to na większych ciężarach. Intensywniejsze treningi opłaciły. Zmiany w mojej sylwetce zauważyli koledzy na siłowni, więc również zacząłem polecać im Probolan 50. Kilku z nich już stosuje Probolan 50 i także są bardzo zadowoleni. Ja zamawiam pakiet tytan, w którym aż trzy opakowania Probolanu 50 dostaję za darmo. Naprawdę warto kupić.

Marcin, 24 lata

Przed sezonem letnim postanowiłem zrobić coś ze swoim nadmiarem kilogramów. Koledzy polecili mi siłownię, więc się zapisałem. Chodziłem przez kilka tygodni i oczywiście daleko mi do kulturysty, ale pierwsze rezultaty zaczęły się pojawiać. Jednak zauważyłem, że chłopaki poza ćwiczeniami stosują jakieś odżywki, podpytałem trochę i polecili mi Probolan 50. Zacząłem stosować ten suplement i byłem bardzo zaskoczony efektami. Po zaledwie 2 tygodniach stosowania moje mięśnie stały się widoczne, a tłuszczyk zamieniał się w mięśnie. Jestem bardzo zadowolony z tego produktu. Probolan 50 jest jedyny w swoim rodzaju, bo nie dość, że z jego pomocą można uzyskać super rezultat, to może go stosować zarówno zaawansowany kulturysta, jak i osoba rozpoczynająca swoją przygodę z siłownią.

Przemek, 27 lat

Przygodę na siłowni rozpocząłem po to, aby zbudować masę mięśniową. Na samym początku ważyłem 65 kg przy wzroście 180 cm. Łatwo można sobie wyobrazić, że byłem po prostu chudy. Pierwszym suplementem, który zacząłem stosować była kreatyna. Jednak jej stosowanie dawało raczej małe rezultaty. Szukałem mocnego preparatu, który w widoczne sposób pozwoli mi szybko zbudować masę mięśniową. Przeglądając strony  w Internecie natrafiłem na reklamę Probolanu 50. Do zakupu zachęciły mnie pozytywne opinie. Na stronie preparatu przeczytałem, że pozwala on zwiększyć poziom testosteronu w organizmie. Efekty zaobserwowałem już po 7 dniach. Odczułem przypływ energii, bez problemu mogłem odbywać intensywniejsze treningi. Najprzyjemniej było obserwować, jak waga wzrasta. Po 3 miesiącach stosowania Probolanu 50, przybrałem aż 11 kg czystej masy mięśniowej. Wreszcie jest zadowolony ze swojego wyglądu. Polecam Probolan 50!

Grzegorz, 25 lat

Na siłownię chodzę już od 2 lat. W tym czasie przetestowałem różne suplementy, odżywki  i preparaty. Jedne z nich były lepsze, inne gorsze, ale żaden nie zagwarantował mi sylwetki Herkulesa. Z tego powodu, nieufnie potraktowałem suplement Probolan 50. Opis na stronie oraz opinie robią wrażenie, ale nie wierzyłem do końca w to wszystko, co było tam napisane. Zdecydowałem się jednak zamówić i sprawdzić działanie Probolanu na własnym ciele. Przyznam, że efekty działania Probolanu 50 bardzo mnie zaskoczyły. Praktycznie od razu zaobserwowałem wzrost siły i wytrzymałości. Po dwóch miesiącach udało mi się zbudować aż 7 kg czystej masy mięśniowej. Żaden z wcześniej stosowanych preparatów nie spowodował u mnie tak wyraźnego zarysowania mięśni. Jeśli chcesz zbudować muskulaturę szybko i skutecznie, nie chcesz tracić czasu, to polecam Ci przetestować suplement Probolan 50.

Marcin, 23 lata

Stosowałem już wiele różnych suplementów. Niektóre z nich pomagały, a inne w ogóle. Probolan 50 kupiłem spontanicznie. Przed zakupem przeczytałem kilka opinii i przyznam, że były one bardzo zachęcające. Probolan 50 naprawdę daje radę. Mięśnie rośną i ładnie się kształtują. Przez miesiąc przybrałem już prawie 5 kg! Zauważyłem, że Probolan 50 dodaje mi siły, dzięki czemu na treningach mogę ćwiczyć na większych ciężarach. Biorąc pod uwagę cenę i działanie, Probolan 50 to najlepszy suplement w swojej kategorii. Polecam!

Hubert, 30 lat

Jak dawkować Probolan 50?

Probolan 50 ma swoje przeznaczenie dla każdej osoby niezależnie od stopnia zaawansowania, jeśli chodzi o aktywność fizyczną.  Rekomendowane dawkowanie suplementu Probolan 50 to 2 tabletki na dobę. Tabletki naturalnie zwiększają zdolność organizmu do syntezy testosteronu, co pozwala efektywnie i bezpiecznie zwiększać masę mięśniową. Suplement nie zawiera szkodliwych lub nielegalnych składników, dlatego jego stosowanie nie naraża Cię na dyskwalifikację podczas zawodów.

Czy stosowanie Probolanu 50 jest bezpieczne?

Stosowanie suplementu Probolan 50 jest bezpieczne i nie wywołuje negatywnych skutków. Po pierwsze tabletki zawierają tylko naturalne składniki, po drugie preparat został poddany testom laboratoryjnym prowadzonym przez międzynarodowe organy kontrolne oraz instytucje. W odróżnieniu od wielu innych preparatów na wzrost mięśni, Probolan 50 nie wpływa negatywnie na potencję. Co więcej zawiera naturalny składnik, które może w pewnym stopniu zwiększać aktywność seksualną.

Do innych niekorzystnych efektów działania sterydów czy niektórych odżywek na mięśnie jest wpływ na gospodarkę hormonalną w zakresie DHT i SHBG. Konsekwencją mogą być: trądzik, wypadanie włosów, spadek libido, ginekomastia oraz inne skutki uboczne. Probolan 50 nie wywołuje żadnego z powyższych skutków ubocznych.

Suplement Probolan 50 nie wywołuje również problemów z estrogenem i SHBG. Za wiązaniem hormonów płciowych odpowiada globulina. Nadaktywność SHBG może powodować wiązanie testosteronu, a następnie jego przemianę w estrogen. Specjalna formuła suplementu Probolan 50 zawiera bloker estrogenu, który chroni utrzymanie właściwego poziomu testosteronu. Działanie to eliminuje ryzyko wystąpienia ginekomastii oraz innych skutków ubocznych wywołanych zaburzonym poziomem hormonów płciowych.

Probolan 50 nie wchodzi również w reakcje z alkoholem, dlatego podczas przyjmowania tabletek możesz skusić się na alkohol. Zachęcamy jednak do całkowitego odstawienia alkoholu, który negatywnie działa na nasz organizm. Alkohol etylowy po pierwsze zwiększa łaknienie (nawet o 20%), co może powodować przybieranie na wadze. Po drugie niszczy komórki mózgowe, powoduje kłopoty z regeneracja i ogólne osłabienie organizmu.

Gdzie mogę kupić Probolan 50?

Czy jesteś gotowy wzbudzić zazdrość kolegów i cieszyć się pożądaniem kobiet? Jeśli tak, to zamów Probolan 50 już dzisiaj. Suplement zawiera w 100% naturalne składniki aktywne, dlatego jest bezpieczny w stosowaniu i nie wywołuje skutków ubocznych. Probolan 50 pozytywnie przeszedł wszystkie wymagane testy laboratoryjne, polskie i międzynarodowe. Suplement kupuj tylko na autoryzowanych stronach, unikaj serwisów społecznościowych lub aukcyjnych. Na stronach tego typu mogą być oferowane podróbki.

Imponujące mięśnie i Gwarancja Satysfakcji

Jesteśmy pewni, że stosując Probolan 50 w zaledwie kilka tygodni uda Ci się zbudować masę mięśniową oraz zmniejszyć poziom tkanki tłuszczowej.  Jednak jeśli nie zauważysz oczekiwanych efektów lub z innego powodu nie będziesz zadowolony z działania Probolan 50, masz aż 90 dni na zwrot.  Producent zwróci Ci pieniądze, a Ty testując Probolan 50 tak naprawdę niewiele ryzykujesz!

Bezpieczeństwo i pełna dyskrecja

Probolan 50 zawiera tylko w 100% naturalne składniki, które nie wywołują skutków ubocznych. Preparat może być stosowany równoległe z innymi suplementami. Probolan 50 nie jest dostępny na receptę.

Dyskrecja

Wszystkie suplementy są dostarczane za pośrednictwem renomowanej firmy kurierskiej, która ustali z Tobą dogodny termin realizacji. Dzięki temu masz pewność, że to Ty na pewno odbierzesz przesyłkę. Wszystkie produkty są pakowane w szare, dyskretne opakowania – tylko Ty będziesz wiedział, co znajduje się w paczce.

Jaki program treningowy i pakiet Probolan 50 powinieneś kupić?

PROGRAM STARTOWY  

Najbardziej elementarny pakiet obejmuje 5-tygodniowy cykl. W pakiecie znajdziesz jedno opakowanie zawierające 60 tabletek. Wybierz ten pakiet, jeśli chcesz uzyskać szybkie efekty w krótkim czasie. Działanie suplementu jest widoczne już po 48 godzinach. Po miesiącu powinieneś uzyskać mocno satysfakcjonujące efekty. Cena pakietu to 179 zł za 1 opakowanie (60 tabletek). Wysyłka jest darmowa.

PROGRAM EKSTREMALNY EFEKT

Jest to najczęściej kupowany pakiet w ofercie. Obejmuje 10-tygodniowy cykl, do którego przeprowadzenia potrzebne będą 3 opakowania Probolan 50. Jednak wystarczy, że zamówisz 2 opakowania, a trzecie otrzymasz GRATIS! Za 3 opakowania Probolanu 50 (180 tabletek) zapłacisz tylko 359 zł, zamiast 537 zł. Program ekstremalny efekty sprawi, że szybko zbudujesz masę mięśniową i wyrzeźbisz sylwetkę. Prawdopodobnie po zakończeniu tego programu treningowej będziesz musiał wymienić ubrania ze swojej szafy na większy rozmiar.

PROGRAM TYTAN

Program treningowy dla prawdziwych twardzieli, który trwa aż 16-tygodni. Do przeprowadzenia cyklu potrzebujesz 6 opakowań Probolanu 50 (360  tabletek). Zamawiając 3 opakowania w ramach pakietu, aż 3 opakowania dostaniesz za darmo. Za 16-tygodniowy cykl obejmujący 6 opakowań zapłacisz, więc tylko 537 zł, zamiast 1074 zł! Po zakończeniu programu będziesz cieszyć się wyrzeźbioną muskulaturą, osiągniesz istnie tytaniczne efekty! Uzyskane rezultaty będą trwałe i utrzymają się nawet po zaprzestaniu stosowania suplementu Probolan 50.

Wybierz odpowiedni wariant dla siebie i kliknij KUP TERAZ! SZKODA CZASU, ZACZNIJ RZEŹBIĆ SWOJĄ SYLWETKĘ OD DZISIAJ! Odwiedź stronę Probolan 50.

mainarticle3 1 Jakie suplementy podczas redukcji? Probolan 50

Trening siłowy

Każda kobieta marzy o jędrnych i kształtnych udach, zgrabnych nogach, które będą zachwycać przystojnych mężczyzn. Z kolei mężczyźni pragną świetnie wyrzeźbionego ciała, aby kusić kobiety. Na piękne ciała zwraca się szczególną uwagę w okresie letnim. Jest to wyzwanie dla każdego. O ciało, aby nabrało wymarzonych kształtów trzeba zadbać. Głównym i najlepszym sposobem są ćwiczenia. Zestawy ćwiczeń na łydki, uda, klatkę piersiową i brzuch mają na celu wzmocnienie i ukształtowanie mięśni. Ciało będzie seksowne i młode, a my nie będziemy wstydzić się pokazać się na basenie, czy też na plaży.

Aerobiczna szóstka Weidera

Dla osób, które chcą szybko uzyskać efekty płaskiego brzucha, idealnym rozwiązaniem jest szóstka Weidera. Jest to prosty zestaw sześciu ćwiczeń, wykonywanych  w seriach. Na początku ćwiczenia te nie zajmują zbyt wiele czasu, ponieważ należy zacząć od jednej serii, potem czas treningu może wzrosnąć do czterdziestu minut, a ilość powtórzeń serii do trzech. Szóstkę Weidera należy wykonywać codziennie, minimum przez 40 dni, by cieszyć się nie tylko efektem płaskiego brzucha, ale także wytrenować jego mięśnie. Ćwiczenia te są idealne zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W pierwszym ćwiczeniu kładziemy się płasko na plecach  z rękami wzdłuż tułowia. Najpierw unosimy  lewą, a potem prawą nogę, przy czym przy uniesieniu powinna być one zgięte w kolanie, tworząc kąt 90 stopni.  Przy podniesieniu nogi, unosimy też barki i w tej pozycji wytrzymujemy trzy sekundy. W drugim ćwiczeniu unosimy dwie nogi, a reszta jest identyczna, jak w ćwiczeniu pierwszym. W trzecim ćwiczeniu powtarzamy czynności z pierwszego ćwiczenia, z tym że ręce zaplatamy na kark. W czwartym ćwiczeniu podnosimy obie nogi, a ręce mamy zaplecione na karku. W piątym ćwiczeniu podnosimy znów nogi na przemian, jednakże oprócz splecionych rąk na karku, podnosimy jeszcze klatkę piersiową. Podczas trzymania nóg w górze, wykonujemy ruch podobny do nożyc, czyli tak zwany rowerek. Szóste ćwiczenie jest identyczne jak pierwsze, z tą różnicą, że nóg nie zginamy  w kolanie, a utrzymujemy w powietrzu wyprostowaną przez trzy sekundy.

Skuteczność brzuszków

Brzuszki, czyli skłony w leżeniu na płasko znane są każdemu, nie tylko osobom, które próbują zadbać o mięśnie brzucha. Czy są skuteczne? Z pewnością tak, jeśli wykonujemy je prawidłowo, systematycznie i w odpowiednich ilościach. Dobrym wspomagaczem prawidłowej wersji brzuszków jest ławeczka na siłowni, nie obciążamy wtedy kręgosłupa, a ćwiczenia dają szybki efekt. Jeśli zaczynamy ćwiczyć, to zaczynamy od krótkich serii, nawet 20 powtórzeń, maksymalnie przez 10 minut. W domu brzuszki wykonujemy najlepiej na macie, robiąc serie 20 brzuszków z odstępami jednej minuty. Skłony mogą być wykonywane na wprost, tu odrywamy się krótko od podłogi i nie unosimy się do kolan. Dzięki temu nie obciążamy kręgosłupa. Możemy też wykonywać brzuszki na ukos, te są bardziej skuteczne, ale także bardziej wycieńczające, dlatego można ich zrobić mniej. Na płaski brzuch i spalanie oponki tłuszczowej pomaga również praca nóg, podnoszonych do góry, podczas leżenia na płasko. W przerwach między seriami możemy wykonywać skłony, wykonywane na stojąco, do boku.

Rower na płaski brzuch

Aktywny tryb życia, pobudza do pracy mięśnie i jelita, powodując, że nie odkłada się tkanka tłuszczowa. Dlatego częsta jazda na rowerze wspomaga metabolizm, a także trenuje mięśnie brzucha. Dla osób, które nie mają tyle silnej woli i nie są na tyle zdyscyplinowane, by dziennie ćwiczyć, rozwiązaniem może być jazda na rowerze do pracy czy na zakupy, zamiast autem. Rower nie zastąpi nam jednak diety i zdrowego trybu odżywiania się.  Jeśli wprowadzimy dietę bogatą w błonnik, ubogą w węglowodany, słodycze, tłuszcze i alkohol, to intensywny wysiłek fizyczny pomoże nam się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej, doprowadzając w szybkim czasie do idealnej figury i wypracowanych partii mięśni brzucha, ud i pośladków. Jeśli natomiast będziemy sobie folgować,  zwłaszcza zajadając się fast foodami czy słodyczami, to ćwiczenia przyczynią się do spalania nadmiaru zjedzonych kalorii, natomiast nie wspomogą naszego celu, jakim jest pozbycie się oponki na brzuchu czy stracenie kilku kilogramów.  Podobnie, jeśli wybierzemy się na rower tylko w weekend, to również nie przyniesie to żadnych efektu, jazda musi być bowiem  regularna,  uprawiana minimum pół  godziny dziennie.

 

Spalamy tłuszcz na basenie

Nie od dziś wiadomo, że woda zmniejsza opór i tym samym ćwiczenia wykonywane w wodzie nie obciążają układu kostnego, a także pomagają szybko pozbyć się nadmiaru tłuszczu. Oczywiście basen zalecany jest ogólnie dla osób z nadwagą, choć także osoby cierpiące na tak zwaną oponkę brzuszną także mogą dzięki pływaniu stracić nadmiar kilogramów. Jeśli bowiem lubimy pływać, to z pewnością  o wiele łatwiej wytrwamy w dziennych ćwiczeniach, niż katując się na siłowni, czy próbując się zmobilizować, by ćwiczyć dziennie w domu. Basen wspomoże nasz wysiłek, zarówno poprzez  pływanie, na przykład trzy razy w tygodniu, jak i przez aerobic wodny, który w ostatnim czasie jest bardzo popularny. Taki aerobic jest szczególnie zalecany osobom, które nie potrafią pływać i w związku z tym nie są wstanie tracić zbędnych kilogramów na basenie. Tutaj też niezbędna jest silna wola, ponieważ tylko regularne ćwiczenia w wodzie mogą przynieść pożądany efekt. Możemy ćwiczyć dziennie, chcąc osiągnąć szybki efekt, albo nastawić się na regularne ćwiczenia, na przykład trzy razy w tygodniu. Przed aerobikiem czy pływaniem nie objadamy się, a także po ćwiczeniach warto zjeść coś lekkiego, co nie obciąży naszego żołądka.

CYKL TRENINGOWY - PROPONOWANE ĆWICZENIA

Spacer farmera

Zawodnik podnosi dwie walizki o wadze np. każda po 125kg i idzie z nim maksymalną odelgłośc jaką uda mu sie przejść bez dotykania walizkami podloża.

Wyciskanie maszyny na barki

Zawodnik wyciska do góry z wybiciem z nóg maszynę na maksymalną ilość powtórzeń.

Waga płaczu przodem

Zawodnik trzyma przed sobą na wysokości pomiędzy czołem a brodą obciążenie o wadze 25kg; konkurencje wygrywa zawodnik, który najdłużej utrzyma dane obciążenie.

Zegar

Zawodnik podnosi ramię zegara i idzie z nim na maksymalną odległość jaką uda mu sie przejść w obwodzie koła. Sędziowie mierzą odległość w stopniach.

Przerzucanie opony

Zawodnik musi przerzucić sześć razy w jak najkrótszym czasie oponę o wadze np. 360 kg.

Martwy ciąg z platformą

Zawodnik unosi platformę o wadze np. 600kg z ziemi do pełnego wyprostu na maksymalną ilość powtórzeń.

Spacer buszmena

Bieg z konstrukcją z kształcie ramy z obciążeniem 340kg na odległość 20 metrów na czas.

Wrzucanie worków na rampę

Zawodnik na gwizdek sędziego wrzuca trzy worki o wadze 100kg na rampę.

Bieg z balami

Zawodnik na gwizdek sędziego biegnie na odległośc 20 metrów z balami ważącymi od 100-130kg.

Ciągnięcie tira w szelkach

Zadaniem zawodnika jest przeciągnięcie TIR'A 8 -12 ton na dystansie 20 metrów w jak najkrótszym czasie.

Trzymanie beczek

Zawodnik stoi pochylony na podeście trzymając uchwyty, do których przymocowane są łańcuchy obciążone stojącymi na ziemi beczkami o wadze165- 175 kg każda

Wyciskanie belki na ilość powtórzeń

Zawodnik wyciska belkę 125kg z ziemi nad głowę na ilość powtórzeń.

Ciągnięcie auta w siadzie

Zawodnik ciągnie auta w siadzie na odległość 20 metrów.

Wrzucanie kul na podesty

Zawodnik wrzuca na podesty kule o wadze od 120kg-180kg.

Schody

Pokonując poszczególne schody zawodnik musi umieścić trzy walizki (waga200kg,250kg i 300kg) na górze na platformie. Zawodnicy muszą umieścić na platformie walizki w kolejności od najlżejszej do najcięższej.

Waga płaczu bokiem

Stojąc trzymamy obciążenie na wyprostowanych ramionach na boki 2 x13kg.

Ciągnięcie tira w szelkach bez liny

Zawodnik ciągnie tira na odległośc 20 metrów bez pomocy liny z przodu.

Trening siC582owy wrC3B3g czy przyjaciel kobiety 1 Jakie suplementy podczas redukcji? Probolan 50

Kobiety a kulturystyka

Podczas gdy zawody strongmanów stawały się coraz popularniejsze i zdobywały sobie coraz większą liczbę kibiców, jedynie kwestią czasu było zorganizowanie zawodów dla kobiet, które czuja się równie silne. Do wprowadzenia tego pomysłu w życie doszło w końcu w 2001 roku. Pierwsze zawody z serii World’s Strongest Woman zorganizowała IFSA (Międzynarodowa Federacja Siłaczy). Kilka lat później, w 2004 roku, impreza WSW została odwołana z powodu wycofania się głównych sponsorów imprezy. Jednak IFSA postanowiła kontynuować cykl zmagań, ale pod zmieniona nazwą. Od tej pory zawody nazywają się Strongwoman World Championship.

Konkurencje w zawodach kobiet są takie same, jak konkurencje podczas zawodów mężczyzn: spacer farmera, waga przodem, opona, przeciąganie samochodu,  i inne. Jedyną różnica jest waga poszczególnych przyrządów, która jest mniejsza, niż w przypadku analogicznych sprzętów stosowanych podczas zawodów mężczyzn. Nie wpływa to jednak na poziom widowiskowości czy emocji wśród widzów zmagań. Wielu komentatorów zwraca uwagę na zdecydowanie wyższe walory estetyczne konkurencji z udziałem kobiet.

Tak jak popularność zmagań strongmanów wynikała z odnoszonych przez polskich siłaczy sukcesów na arenie międzynarodowej, tak popularność kobiecych zawodów wypływała w dużej części z sukcesów Anety Florczyk, pochodzącej z Malborka polskiej strongwoman i byłej zawodniczki trójboju siłowego i podnoszenia ciężarów. Florczyk zwyciężyła w tych zawodach czterokrotnie: w latach 2003, 2005, 2006 i 2008.

 

Trenuj MMA

MMA to po polsku mieszane sztuki walki . Coraz popularniejsze jako te najbardziej brutalne spośród legalnych walk. Kickboxing popularny jest od dawna na całym świecie, zwłaszcza w Japonii czy Holandii. A czy z drugiej strony jest lepsza nazwa dla pojedynku „bez reguł”, który odbywa się na wschodzie Europy, niż „Bestia Wschodu”? Śmiem wątpić. Korzystając z popularności MMA w Polsce, holenderska firma promująca MMA i kickboxing zorganizowała 14 listopada 2009 roku w Gdyni galę Beast of the East, na której można było obejrzeć zarówno pojedynki uznanych już zawodników MMA, których firma promotorska o nazwie „Beast of the East” ma pod swoimi skrzydłami, jak też równie dobrych w swojej dyscyplinie kickbokserów walczących w formule K-1. Impreza była częścią światowej serii walk pod wspólną nazwą, które odnosiły duży sukces, zarówno promotorski, jak i medialny, i wyrobiły nazwie konkretną markę, zanim trafiła do Polski.

Ponieważ firma Beast of the East zapewniała znane nazwiska, promowanie gdyńskiej imprezy było ułatwione. Zawodnicy również spisali się świetnie, co zawsze podnosi atrakcyjność imprezy i robi jej dobry public relations. Dzięki temu sama gala odniosła na tyle duży sukces, że organizatorzy postanowili zorganizować kolejną pół roku później.

11 czerwca 2011 roku odbyła się kolejna gala z serii, w której główną walkę wieczoru stoczyli ze sobą Michał „Masakra” Kita i Damian „Pitbull” Grabowski. Była to jednak ostatnia gala cyklu organizowanego przez firmę Beast of the East ulokowana w Polsce. A szkoda. Bo nazwa jest idealna.

 

Najtrudniejsze konkurencje według Pudziana

Na zawodach Strongman rozgrywanych jest mnóstwo widowiskowych konkurencji, których pokonanie dla zwykłych osób wydaje się wręcz nieprawdopodobne. Ale jak się okazuje, również sami zawodnicy różnie sobie radzą z poszczególnymi dyscyplinami, bo powodują one odmienne obciążenia dla ciała, mięśni oraz psychiki.

Naszemu najlepszemu strongmanowi, Mariuszowi Pudzianowskiemu, najwięcej kłopotów sprawiało wyciskanie platformy. Polega to na unoszeniu z poziomu barków do pełnego wyprostowania ramion ciężaru, który jest przytwierdzony na stałe tylko z jednej strony (stąd angielska nazwa „prasa Wikinga”). Punktowana jest tu ilość powtórzeń, w czasie których rzeczywista waga platformy wynosi od 140 do 200 kg. Często do jej obciążenia używano np. quadów, żeby wyglądała jak najbardziej efektownie.

Drugą słabszą dyscypliną Dominatora była waga płaczu, w której zawodnicy mają za zadanie utrzymać ciężar przez maksymalny czas i w określonej pozycji. Trzymają go w dłoniach na wyprostowanych ramionach co najmniej na wysokości barków, a nie wyżej od czoła. Waga występuje w dwóch odmianach: przodem i bokiem. W tej pierwszej siłacz trzyma jeden 25 kg ciężar przed sobą, a w drugiej są dwa ciężarki po 12,5 kg na każdą rękę.

Jednakże w wielu innych konkurencjach Pudzianowski radził sobie doskonale i ustanawiał nawet światowe rekordy.

 

Najsilniejszy wśród najsilniejszych

Ten, kto jest silny, chce być zwykle silniejszy od innych. Gdy mówimy o sporcie, taka rywalizacja staje się oczywista i w pełni zrozumiała. Zebrać najsilniejszych reprezentantów każdego kraju i kazać im rywalizować – tak było by najprościej. Jednak nie punktu widzenia organizatorów takiej imprezy, gdyż, pretendentów do tytułu byłoby zbyt wielu.

Zawody indywidualne o tytuł Najsilniejszego Człowieka Świata i RV Trophy (nagroda za pierwsze miejsce) są organizowane od 1977 roku, gdy pierwszym zwycięzcą został Amerykanin, Bruce Wilhelm. Wtedy jeszcze impreza nie miała dużej renomy, a uczestnikami (i zwycięzcami) byli przede wszystkim Amerykanie. Zaproszono ośmiu zawodników różnych dyscyplin sportowych związanych z siłą, a konkurencje niekoniecznie przypominały te znane nam dzisiaj z zawodów siłaczy. W kolejnych latach Amerykanie zaczęli jednak ulegać Skandynawom, potem – siłaczom z innych krajów. Wymyślano kolejne dyscypliny, które miały by zwiększyć atrakcyjność zawodów dla widzów, i już wtedy pojawiły się niektóre konkurencje, które na zawodach strongmanów można obejrzeć do dziś. Ponieważ zawody stały się imprezą stricte międzynarodową, zawody zaczęły również odbywać się w różnych miejscach całego świata. Po raz pierwszy konkurs przeniósł się za granice USA w 1983 roku i odbył się w Christchurch w Nowej Zelandii. Zawody w 2011 roku wygrał Amerykanin Brian Shaw, który w 2011 roku zwyciężył również w Arnold Strongman Classic, a w 2012 roku zajął w nich drugie miejsce.

W historii zawodów World’s Strongest Man Polacy odnieśli wiele sukcesów. Nie pobitym dotąd rekordem w liczbie zwycięstw zawodów pochwalić się może Mariusz Pudzianowski, któremu sztuka ta udała się pięciokrotnie i na razie nie wygląda na to, ze ktoś miałby mu ten rekord odebrać.

Tomasz Raczyk
O Tomasz Raczyk 255 artykułów
Nazywam się Tomasz Raczyk. Od lat moim zamiłowaniem jest medycyna alternatywna i filmowanie ptaków w przyrodzie. Ukończyłem studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym. Obecnie piszę praca doktorską. W wolnych chwilach montuje filmy o przyrodzie.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*